Špagety pomodoro

By admin|Červen 5, 2016|Recepty|

PORCE VEK NAROCNOST330MINUT

Tato jednoduchá italská klasika patřila na náš běžný stůl ještě dlouho předtím, než se nám narodilo miminko.
Kdykoli jsme se sešli po náročném dni v práci a chtěli se společně najíst a zároveň netrávit dlouhé hodiny vařením, v podlozcebylo toto jídlo častou volbou.
Po-té co se nám narodil náš chlapeček a začali jsme přecházet na příkrmy, bylo třeba vymýšlet stále častěji nová a nová jídla, aby nejedl do zblbnutí jen mrkev, jablko, banán a zároveň, abychom ideálně toto jídlo mohli jíst s ním. Jelikož v té době už ho ani tak nezajímalo to co má v talíři on, ale to co tam máme my, opět jsme tedy oprášili starý, jednoduchý recept na špagety pomodoro, které v nekořeněném stavu mohl jíst jak on, tak zároveň my.
Díky svému tvaru byly špagety navíc pro našeho chlapečka úžasnou zábavou…

Co budeme potřebovat:

  • 1,5 kg – Rajčat
  • 4 – Stroužky česneku (ideálně českého, má výraznější chuť než čínský a je méně agresivní)
  • 1,5 dcl – Olivového oleje (extra panenského)
  • 1 balení – Špagety (z tvrdé pšenice)
  • 3 polévkové lžíce studeného másla
  • 3 snítky čerstvé bazalky
  • Sůl
  • Pepř
  • Parmazán (nebo Grana Padano)

A jdeme na to:
Aby nám vaření rychle odsýpalo, nalijeme si nejprve do velkého hrnce vodu na špagety, osolímenariznuta rajcata (sice vždy říkám, že by voda na těstoviny měla chutnat jako mořská, ale když to bude jíst i dítě, solím méně asi tak tři špetky) a dáme vařit. Do druhého velkého hrnce napustíme teplou vodu z vodovodu a dáme rovněž nad oheň, tato voda je jen na spaření rajčat. Než se nám začne voda vařit, křížem nařízneme slupku všech rajčat.
Vodu pro spaření rajčat můžeme vypnout lehce před varem, rajčata do ní všechna hodíme, spaříme cca 1 minutu a pak je přendáme do studené vody. Teď již jen oloupat a nakrájet na osminky.

Oloupaný česnek nakrájíme na plátky a osmahneme na 1 dcl olivového oleje. Jakmile nám česnek začne zlátnout, přidáme všechna rajčata a necháme zcela rozvařit. Pokud byste si v průběhu varu všimli že se připalují a nebyla ještě zcela měkká, přidejte trochu vody a vařte déle.
Mezitím již můžeme dát vařit špagety, často se píše, „vařte dle návodu“, nicméně, já jsem návod nikdy nečetl a vařím je tak, že je v průběhu varu ochutnávám.
Jakmile je po skousnutí špageta celá měkká, jen střed je lehce tužší, již je sliji. Takové špagety již dojdou pouze svým teplem. Přendám je zpět do hrnce a proliji zbytkem 0,5 dcl olivového oleje a přiklopím. Díky tomuhle postupu špagety nejsou nikdy rozvařené a zároveň díky oleji se nikdy neslepí.
Tak prosím, nikdy neprolévejte špagety studenou vodou 🙂

Vrátíme se k rajčatům, když již vidíte, že z rajčat je polohustá kaše, odeberte část pro své dítě do jiného kastrůlku a porci pro sebe dochuťte solí a pepřem. Na závěr do obou hrnců přisypte čerstvou, nasekanou bazalku, přidejte máslo dle velikosti porce a můžete podávat se sypané parmazánem.

DSCF1059
Tip:
Dost častým zvykem u nás v ČR je to, že se na talíř nandají špagety a pak se na ně kydne omáčka, to je sice fajn a snadné servírování, ale po té co sníte prvních pár soust máte omáčku pryč a jíte suché těstoviny. Navíc, važte si své práce a tenhle poslední krok udělejte. Já si před podáváním na finální talíř vždy porci odeberu stranou, promíchám a pak teprve podávám na čitý talíř. Nikdy se mi nestane, že bych měl suché sousto.

Ať se povede…
J.M.

Share this Post: