Rýžový pudink s mangem

By admin|Listopad 12, 2016|Recepty|

PORCE6 30MINUT

 

 

 

Ne, neobjevil jsem Ameriku a nechci vás učit něco, co jsem si všiml, že moje žena vařila našemu osmiměsíčnímu dítěti už před mnoha měsíci.
Jen vždycky když jsem ochutnal rýži vařenou společně s jahodami ve vodě, nemělo to vlastně žádnou chuť a přišlo mi to odporné.
Pak před pár týdny, když to moje choť připravovala jako „sladkou večeři“ našemu dítěti znovu a chystala se po dlouhé době s přáteli ven, dostal jsem za úkol tento „hnus“ dokončit a dítě nakrmit.
Už v tu chvíli jsem ho litoval, že místo výborné šunčičky, sýra nebo rajčátek, které nade vše miluje, dneska bude mít jen lepidlo na žaludek bez chuti.
ryzovy-pudink-ryzeKdyž žena odešla, rozhodl jsem se vzepřít jasným instrukcím a upravit jídlo tak, abych si ho s ním mohl dát i já a zároveň, aby jeho stále ještě citlivému žaludku neublížilo. Předesílám, že skutečně první verze byla s jahodami, načež dnes jsem se pustil do verze s mangem. Platí, že ovoce můžete použít jakékoli, které za dobu vaření rýže změkne natolik, že půjde vymixovat dohladka. My máme pouze zkušenost, že s tropickým ovocem by se mělo začínat pozvolna, naše dítě se například po citrusech osypalo. No nic, jdeme na to…

Co budeme potřebovat:

  • 1,5 hrnku – dlouhozrnné rýže
  • 1 ks – mango (případně jiné měkké ovoce)
  • 4,5 hrnku – vody
  • 300 ml – kokosového mléka
  • 4 lžíce – datlového sirupu (dle chuti)

A jdeme na to:
Celá příprava je vlastně hrozně prostá. Odměřte rýži a vodu dle dávkování výše, nakrájejte oloupané mango zbavené pecky, přidejte společně do hrnce a dejte nad mírný oheň.
Hotovo budete mít až rýže změkne, ničemu nevadí ani lehce rozvařená rýže a pokud v hrnci budete stále ještě trochu vody, je to perfektní. Do hrnce přidáme kokosové mléko, datlový sirup a vše buď tyčovým mixérem nebo v robotovém mixeru rozmixujeme dohladka.
Kdo má radši sladší, přidejte více sirupu, případně cukr.

Pak už jen přelijeme do připravených misek a dáme zchladit do lednice.

dscf0024

 

Ať se povede…
J.M.

Share this Post: